kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2014-10-22

Privati oftalmologijos klinika ar valstybinė – privalumai ir trūkumai

Kol sveikata rimtai nešlubuoja, pirminės sveikatos priežiūrą teikiančių valstybinių įstaigų paslaugos tenkina daugelį. Tačiau susidūrus su sunkesnėmis akių ligomis, tenka išsamiau pagalvoti, kuri įstaiga pasirūpins mano sveikata geriausiai? Kurią oftalmologijos kliniką – privačią ar valstybinę – rinktis? Taigi, kokie privačių ir valstybinių oftalmologijos klinikų privalumai bei trūkumai?

Laikas. Lankymosi sveikatos priežiūros įstaigose stresai dažniausiai susiję su ilgomis eilėmis. Valstybinės gydymo įstaigos turi standartinę 8 valandų darbo dieną. Be to, jos nuolatos pilnos pacientų. Jei jūs taip pat dirbate įprastinėmis valandomis, kad apsilankytumėte pas specialistą, šiuo atveju oftalmologą, tenka išsiprašyti iš darbo. Jei atvykę dar randate ir nemažą eilutę, kiekviena laukimo minutė skausmingai gręžia smegenis: „Tau laikas grįžti į darbą.” Tuo tarpu privačiose klinikose žmonių būna kur kas mažiau, o prireikus su gydytoju galima susitarti dėl palankesnių vizito valandų. Be to privačiose klinikose niekuomet netenka laukti kelių savaičių ar net mėnesių, kad patektumėte pas specialistą. O tai dažnai nutinka valstybinėse įstaigose dėl didelio pacientų srauto.

Įranga. Vienas svarbiausių aspektų, renkantis oftalmologijos specialistą, yra teikiamų paslaugų kokybė. Ją užtikrina ne tik gydytojo profesionalumas bei patirtis, bet ir įrangos kokybė. Valstybinėse įstaigose, kaip taisyklė, diagnozavimo ir gydymo įranga ne pirmos jaunystės. Atnaujinti įrangą respublikiniu mastu nėra paprasta: tai reikalauja didelių laiko ir finansinių investicijų. Tuo tarpu privati oftalmologijos klinika kur kas mažesnė institucija nei valstybinė sveikatos apsaugos sistema, tad jai daug paprasčiau pasirūpinti naujausia įranga. Be to privačios oftalmologijos klinikos būna santykinai jaunos įstaigos, tad net jei technika joje ir nėra pati naujausia, ji nebūna technologiškai ir morališkai pasenusi. Tai užtikrina gydymo paslaugų kokybę, pacientų saugumą ir komfortą.

Akiu-klinika-Lirema-iranga

Bendravimas. Gydymo paslaugų kokybė apima ne tik išskirtinai medicinines procedūras, bet ir psichologinį paciento komfortą, kuriam įtaką daro gydytojo bendravimo stilius. Bendravimo įgūdžiai didele dalimi priklauso nuo asmeninių savybių, tad nemandagių ir nepagarbių gydytojų galima sutikti tiek privačiose, tiek valstybinėse oftalmologijos klinikose. Vis dėlto pacientai pastebi, jog privačiose klinikose pasitaiko daugiau malonesnių ir dėmesingesnių gydytojų. Tai galima būtų paaiškinti tuo, jog valstybinės įstaigos – priešingai nei privačios – nuolatos perpildytos ligonių. Tad, net ir labai norėdami, gydytojai neturi pakankamai laiko kiekvienam ligonio nusiskundimui išklausyti.

Akiu-klinika-Lirema-personalas

Kainos. Vienas dažnesnių pacientų įvardijamų privačių klinikų minusų yra paslaugų kainos. Kartais tai tiesa, kartais – mitas. Privačioje klinikoje ne visuomet ir ne už visas paslaugas reikia mokėti. Jei privati oftalmologijos klinika yra sudariusi sutartį su teritorinėmis ligonių kasomis dėl atitinkamų paslaugų teikimo, o pacientas turi šeimos gydytojo siuntimą, specialisto konsultacija ir tam tikros paslaugos (pavyzdžiui, kataraktos operacija) yra nemokamos. Jas apmoka teritorinės ligonių kasos. Prieš kreipdamiesi į privačią oftalmologijos kliniką, pasidomėkite, ar ji sudariusi sutartį su teritorinėmis ligonių kasomis. Taip pat peržiūrėkite sąrašą bazinių paslaugų, kurios teikiamos nemokamai. Jei pacientas neturi siuntimo pas gydytoją specialistą, pageidauja nebūtinų paslaugų (pavyzdžiui, tyrimų) ar vaistų, kurie neįtraukti į bazinių valstybės kompensuojamų vaistų sąrašus, net ir valstybinėse gydymo įstaigose gali tekti mokėti už gydymo paslaugas arba padengti skirtumą tarp bazinių ir brangesnių paslaugų ar vaistų.

Prieš apsispręsdami, kokią oftalmologijos kliniką – privačią ar valstybinę – rinktis, įvertinkite visus šių skirtingų įstaigų pliusus ir minusus. Taip pat įvertinkite savo prioritetus. Kas jums svarbiausia: laikas, visapusiška paslaugų kokybė ar sutaupyti pinigai. Taip pat nemažiau svarbios yra patikimų žmonių rekomendacijos. Taip būsite tikri, jog sulaukiate tokios gydytojo pagalbos, kuri labiausiai atitinka jūsų lūkesčius.

Grįžti į naujienas