kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2021-07-21

Operos solistę Aistę Pilibavičiūtę regos korekcijai lazeriu pastūmėjo besiliejančios natos 

Astigmatizmas – regos sutrikimas, atsirandantis dėl netaisyklingos ragenos formos. Jo atveju šviesos spinduliai kryžiuojasi prieš tinklainę, todėl matomas vaizdas yra iškraipytas ir susiliejęs. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, daugiau nei 1–am milijardui žmonių tokius sutrikimus, kaip astigmatizmą, trumparegystę ar toliaregystę, galima pakoreguoti.

Astigmatizmas gali būti koreguojamas akiniais, astigmatiniais kontaktiniais lęšiais tačiau vienas iš patikimiausių ir ilgalaikių korekcijos būdų – regos korekcija lazeriu – padedanti ne tik atsisakyti kontaktinių lęšių ar akinių, bet ir pamiršti astigmatizmo sukeltą neryškų, susiliejusį vaizdą.  

„Auksiniais scenos kryžiais“ nominuota, Nacionalinio operos ir baleto teatro pripažinta metų soliste, operos dainininkė Aistė Pilibavičiūtė lazerinei regos korekcijai ir pasiryžo nerimaudama dėl neryškaus matymo.

„Iš tikrųjų priežasčių yra ne viena, tačiau pagrindinė – dainuojant scenoje man teko patirti nemalonią situaciją – žiūrėjau į natas, o jos ėmė plaukti. Tuo metu buvo kilusi panika ir po tokių koncertų rimtai pradėjau svarstyti, galbūt vertėtų pasidaryti akių korekciją“, – atvirauja A. Pilibavičiūtė. 

Anot Akių klinikos „Lirema“ akių ligų gydytojos mikrochirurgės Lolitos Pošiūnienės, pacientams, kenčiantiems nuo astigmatizmo, gali būti sunku įžiūrėti smulkias detales tiek iš toli, tiek iš arti. 

„Astigmatizmo simptomai yra susiję su iškreiptu regėjimu ir dažnai pasireiškia susiliejusiu vaizdu bei akių įtampa. Kiti, nekoreguoto astigmatizmo simptomai, gali būti žiūrėjimas prisimerkus, akių nuovargis ar net galvos skausmas. Žinoma, šie požymiai nebūtinai reiškia, kad žmogus turi astigmatizmą, tačiau tai yra priežastis atvykti pasitikrinti pas akių gydytoją,“ – įspėja gydytoja. 

Pasirinkimą lėmė ir kasdienis diskomfortas

Nors A. Pilibavičiūtės regėjimas nebuvo labai prastas, bet akinius dėvėti A. Palibavičiūtei niekada nepatiko. Ji bandė ir astigmatinius kontaktinius lęšius.

„Po kontaktinių lęšių akys labai išsausėdavo, pavargdavo ir norėdavosi greičiau juos išsiimti. Iš esmės, net ir akinius dėvėti man niekada nebuvo patogu. Akiniai, lęšiai ir visi jų priedai finansiškai atsieidavo brangiai“, – prisimena moteris. 

Tai buvo pagrindinės priežastys, dėl kurių operos solistė ryžosi operacijai, tačiau procedūros pasirinkimą lėmė ir kasdien patiriamas diskomfortas. 

„Kitos priežastys buvo labiau kasdienės – pasidažymas, kai negali to padaryti kokybiškai, nes paprasčiausiai savęs nematai. Taip pat turint mažametį vaiką, kuris su pasauliu susipažįsta viską liesdamas, akinius tekdavo valyti labai dažnai. Ir, aišku, šiomis dienomis labai aktuali problema – užsidedi akinius, kaukę, šaltuoju sezonu dar ir kepurę, ir praktiškai į lauką išeiti jau nebesinori. Jautiesi suvaržytas, yra nepatogu“, – sako A. Pilibavičiūtė.

Operacija – greita ir beskausmė

Besidomėdama lazerine regos korekcija, Aistė konsultavosi su artimaisiais bei kolegomis, kurie jau buvo pasidarę šią procedūrą. Daugelis pasirinkimą atlikti regos korekciją lazeriu įvardijo kaip geriausią jų gyvenime priimtą sprendimą. Neilgai trukus moteris užsiregistravo vizitui pasitikrinti, ar regos korekcija jai apskritai yra galima. 

„Klinikoje man buvo atlikti išsamūs tyrimai ir nustatyta, kad esu tinkama kandidatė tokiai procedūrai. Džiaugiausi, nes galėjau rinktis abiejų standartų operacijas. Grįžau namo, pagalvojau ir labai greitai apsisprendžiau. Užsiregistravau operacijai ir neilgai trukus vėl buvau klinikoje“, – prisimena A. Pilibavičiūtė.

Operacijos dieną pacientą pasitinka gydytojas, kuris informuoja apie visą procedūros eigą bei galimus pooperacinius pojūčius. Lazerinė regos korekcija yra visiškai beskausmė – prieš operaciją į akis sulašinami nujautrinantys lašai, o pati procedūra trunka iki dvidešimties minučių. 

„Iš tikrųjų viskas įvyksta labai greitai. Galima sakyti, kad jauti viską, išskyrus skausmą. Mano atveju pasirinkus greitesnio gijimo standartą, akies obuolys buvo spaudžiamas vakuumu, dėl spaudimo buvo kiek nemalonu, tačiau visa tai trunka vos keletą sekundžių. Palyginti su efektu, kurį pamatai išėjęs ir tikiesi matyti visą gyvenimą – tai yra visiškas niekis“, – tvirtina A. Pilibavičiūtė. 

Laisvė pasitikėti savo akimis 

Gero regėjimo efektas po lazerinės regos korekcijos jaučiamas iškart po operacijos, tačiau akių gijimo laikotarpis yra skirtingas, priklausantis nuo operacijos standarto. Pasirinkus PREMIUM metodą, po procedūros be akinių galima gyventi iš karto, akys gyja greitai ir korekcijos efektas pasiekiamas vos per keletą dienų.

„Praėjus kelioms dienoms po operacijos jau viską puikiai mačiau, ėjau į koncertą, stebėjau jį savo akimis – buvo neįtikėtina. Netgi ir dabar kartais iš inercijos pasitaisau akinius, lyg šie dar būtų ant nosies. Savaitė po operacijos turėjau koncertą, įsitikinau, kad natos nebesilieja ir galiu pasitikėti savo akimis – fantastiškas jausmas“, –sprendimu džiaugiasi A. Pilibavičiūtė. 

Moteris neatsistebi medicinos galimybėmis ir yra dėkinga, kad galėjo susigrąžinti gerą regėjimą. 

„Galiu pasakyti, kad tai stebuklas, jog įmanoma taip greitai ir efektyviai pataisyti sugadintą regėjimą. Tariu didžiulį ačiū visam „Liremos“ kolektyvui už nepriekaištingą ir profesionalų darbą. Jeigu manęs paklaustumėte, ar verta darytis tokią operaciją, tikrai rekomenduoju!“ – šypsosi A. Pilibavičiūtė.

Sužinokite, ar regos korekcija Jums galima, internetu.

A. Pilibavičiūtės atsiliepimas po regos korekcijos lazeriu procedūros:

Grįžti į naujienas