kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2021-10-15

Krepšinio žurnalistas Donatas Urbonas: gydytoja įspėjo – galiu prarasti regą

Didžiausio Lietuvos krepšinio naujienų tinklalapio „BasketNews.lt“ ir Tarptautinio krepšinio naujienų portalo „BasketNews.com“ žurnalistas Donatas Urbonas regėjimo problemų turėjo gerą dešimtmetį, o akinius užsidėti teko sulaukus pilnametystės ir įgijus vairuotojo pažymėjimą. Vis dėlto lemiamas įvykis, paskatinęs pagalvoti apie sprendimus keisti korekcijos priemones, nutiko lankantis baseine.

„Kurį laiką visai nenešiojau nei akinių, nei lęšių, nors gerai tikrai nemačiau. Lęšius pamėgau tik 2–3 kurse, nes pamačiau, kad gyvenimas gali būti žymiai gražesnis ir spalvos daug ryškesnės“, – prisimena geriausiu Lietuvos krepšinio žurnalistu ne vienerius metus pripažįstamas D. Urbonas. 

Išbandęs kontaktinius lęšius, vyras ilgainiui suprato, kad tai nėra geriausia išeitis. Labiausiai diskomfortą D. Urbonas pradėjo jausti ilgai dirbdamas kompiuteriu, o situaciją dar labiau apsunkino kelionės darbo reikalais. Skrydžiai lėktuvu dažnai pasitaikydavo anksti rytą po beveik bemiegių naktų, lęšius reikėjo dėtis į sudirgusias, raudonas ir sausas akis. Vaikinas sunerimo dėl savo sveikatos. 

Galėjo prarasti regą

„Vienas iš kertinių momentų buvo, kai su lęšiais plaukiojant baseine į akis pateko vandens. Labai skaudėjo, o pasidarius tyrimus ypač įstrigo mane apžiūrėjusios gydytojos žodžiai: „Džiaukis, kad dabar išvis matai, nes galėjai apakti“. Tai buvo pirmasis ženklas, pastūmėjęs kontaktinius lęšius išmainyti į akinius“, – pasakoja D. Urbonas. 

Anot Akių klinikos „Lirema“ akių ligų gydytojos mikrochirurgės Eglės Juzėnaitės, kontaktinių lęšių ir  vandens sąveika gali sukelti įvairių infekcijų. Lęšiai sugeria vandenį ir jame esančias bakterijas, virusus ar kitus patogenus.

„Mikroorganizmai prilimpa prie kontaktinio lęšio ir dėl šilumos bei drėgmės pradeda daugintis. Akies paviršiuje atsiradus pažeidimams, šie mikroorganizmai patenka į gilesnius audinius ir sukelia rimtų uždegimų, galinčių pasibaigti negrįžtamu regėjimo praradimu“, – įspėja mikrochirurgė. 

Problemą bandė spręsti akiniais  

Po nutikimo baseine, D. Urbonas lęšius pakeitė akiniais. Anot jo, akiniai laikinai išsprendė regėjimo problemą ir pasirodė šiek tiek saugesni, tačiau jis vis tiek juto diskomfortą.

„Pamiršęs akinius ir likęs be pagalbinių priemonių matyti, jausdavausi labai blogai ir ne toks pasitikintis savimi. Vėliau prie diskomforto, atrodo, pripranti, net nepagalvoji, kad gali būti geriau. Susiformuoja įprotis, kad tave visą gyvenimą turi lydėti pagalbinės, regą koreguojančios priemonės“, – sako D. Urbonas.

Turint regėjimo problemų, pamiršus ar sugedus korekcinėms priemonėms, kasdienis gyvenimas gali ne juokais apsunkti. Be akinių ar kontaktinių lęšių vaizdas liejasi, sunku atpažinti žmonių veidus, kelio ženklus, pavojinga dalyvauti eisme.

Drąsos įkvėpė pacientų atsiliepimai  

Žurnalistas ilgai domėjosi lazerine regos korekcija bei rinkosi kliniką. Delsimui įtakos turėjo ir nerimas, ir laiko stygius.  

„Šiam sprendimui brendau ilgą laiką, niekaip neprisiruošiau rezervuotis laiko, išsirinkti kliniką, ir, galų gale, žengti tą lemiamą žingsnį susitvarkyti regą. Į Akių kliniką „Lirema“ mane paskatino kreiptis teigiami žinomų žmonių atsiliepimai, kad klinikos personalas atsižvelgia į kliento poreikį, įvertina, ar korekcija yra tikrai būtina ir saugi. Sužavėjo žmogiškasis, nekomercinis principas“, – patirtimi dalijasi D. Urbonas.

Regos korekcijos dieną D. Urbonas prisimena su šypsena ir juokauja, kad yra baisiau lankytis pas dantistą. Operacijos metu pacientas yra iš anksto įspėjamas apie visus galimus pojūčius, tad visada žino, kas laukia. Siekiant palengvinti paciento patirtį, po procedūros duodami visi reikalingi vaistai bei instrukcijos. 

„Praėjus savaitei po operacijos galiu drąsiai save vadinti laimės kūdikiu, nes nepanaudojau nei nuskausminamųjų, nei raminamųjų. Pirmosios dienos po operacijos būna pačios sunkiausios, tačiau mano akys buvo pakankamai ramios, nejaučiau didelio skausmo. Viskas yra daug paprasčiau nei mums atrodo ir vienintelis dalykas, kuris mus žingsniu skiria nuo gero regėjimo, yra baimė“, – apibendrina D. Urbonas.

Sužinokite, ar regos korekcija Jums galima, internetu.

D. Urbono atsiliepimas po regos korekcijos lazeriu procedūros:

Grįžti į naujienas