kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
Antanas Apinys "Miško trasos" bėgime
2018-11-15

Kaip matematikos mokytojas Antanas pabėgo nuo akinių

#PabėkNuoAkinių

Vilnietis Antanas Apynis neretai vis dar pabando pasitaisyti akinius ant nosies. Tačiau jau kuris laikas taisyti nėra ką. Tiesa, kartais yra – saulės akiniai, į kuriuos jis su džiaugsmu iškeitė senuosius trumparegio akinius. Su 32 metų vienos sostinės gimnazijos matematikos mokytoju ir vadovėlių bendraautoriumi Antanu kalbėjomės po regos korekcijos lazeriu operacijos akių chirurgijos klinikoje „Lirema“ prabėgus beveik trims mėnesiams. Operaciją jis paprasčiausiai laimėjo varžydamasis „Miško trasos“ bėgime sostinėje. Antanas juokauja, kad taip jis paprasčiausiai pabėgo nuo akinių.

Antanas Apynis prie paminklo muzikantui Antaneliui Pasvalyje - be akinių

Kaip jaučiatės po regos korekcijos? Ar ji pateisino lūkesčius? Nedvejojote, operuotis ar ne?

Jaučiuosi puikiai. Operacija atlikta prieš tris mėnesius. Nors pirmosios dienos po operacijos buvo sunkios, akys buvo jautrios ir ašarojo, visi sunkumai jau pasimiršo. Pirma patikra – pas akių gydytoją reikėjo apsilankyti po mėnesio, parodė kad viskas labai gerai. O ir matau gerai. Nors rega anksčiau nebuvo labai silpna – nešiojau akinius, kurių stiprumas buvo šiek tiek daugiau nei -1 dioptrija, šiandien esu laimingas ir laisvas.

Neturėjau laiko svarstyti ar dvejoti. Turėjau labai daug veiklos, pabaigiau mokslo metų mokykloje reikalus, atskubėjau į kliniką ir mane išoperavo. Šiandien net kažkaip ypatingai saugoti akių nebereikia. Džiaugiuosi geru rezultatu. Smagiai pavasarojome su šeima prie Ignalinos ežerų – kasdien džiaugiausi maudynėmis ir gera rega.

Kokia laisvė be akinių jus džiugina labiausiai?

Akiniai jau buvo tapę beveik mano kūno dalimi. Visur ir visada su akiniais. Nešiojau juos nuo pradinių mokyklos klasių. Kažkada bandžiau numesti akinius, nešiojau kontaktinius lęšius, bet akys pasidarė jautrios, paraudo, todėl teko grįžti prie akinių.

Antanas Apynis Katedros aikštėje (Vilnius)

Kas nors kartą žaidė futbolą ar krepšinį su akiniais, greičiausiai yra gavęs kamuoliu, kur nereikia, todėl puikiai žino, ką reiškia laisvė judėti be jų. Auginu tris judrius sūnus, todėl žaidimų su kamuoliu ir imtynių, kur akiniai labai trukdo, neišvengiu.

Per vieną šventę išbandžiau šaudymo iš lanko pramogą – mano strėlės skriejo tiesiai į taikinį. Nustebau, kad buvau toks taiklus – supratau, kad dabar matau tikrai puikiai. Akinių tikrai nepasigendu, nes mėgstu bėgioti, bėgioju pusmaratonius. Tikiuosi pasiruošti ir maratonui.

Ar netrūks akinių griežtesniam mokytojo įvaizdžiui?

Taip, truputį rimtumo tikrai prarasiu. Bet jei rimtai, nesu labai griežtas mokytojas. Aš draugiškas ir geranoriškas, bet tuo pačiu ir reiklus. Kadangi pats turėjau regos sutrikimų, visada pastebiu mokinius, kuri markstosi žiūrėdami į lentą. Matau, kad kai kurie jų nedrįsta užsidėti akinių. Žinoma, pasiūlau jiems atsisėsti arčiau, kad išvengtų bėdų nusirašinėdami nuo lentos.

Akių chirurgijos klinikos „Lirema“ gydytojos Linos Krėpštės komentaras

Sportas pakelia nuotaiką, mažina įtampą, nes jo metu išsiskiria endorfinai, vadinami laimės hormonais. Dar didesnė nauda, jei sportuojama lauke. Natūrali šviesa kelia nuotaiką, mažina depresijos riziką, tuo metu gaminasi vitaminas D, smegenyse išsiskiria už pasitenkinimo būseną, motyvaciją atsakingas hormonas dopaminas [1].

Buvimas lauke mažina trumparegystės išsivystymo riziką bei mažina trumparegystės progresavimo greitį, akys žiūrėdamos į tolimą objektą atsipalaiduoja, pailsi.  Fizinis aktyvumas yra viena iš esminių širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos priemonių, leidžiančių išvengti kraujagyslių pakitimų. Pvz., aterosklerotiniai pakitimai kenkia visoms organizmo struktūroms, taip pat ir akims.

Akių ligų gydytoja Lina Krėpštė

Kad sportas suteiktų malonumą, reikia pasiruošti – pasirūpinti tinkama avalyne, apranga, o turintiems regos sutrikimų – ir akiniais.

Sportuodami trumparegiai neretai patiria nepatogumų dėl akinių rasojimo, akiniai krenta, šviečiant saulei – reikia akinių nuo saulės su dioptrijomis. Siekiant asmeninių sporto tikslų, svarbus susikaupimas. Akinių keliamos problemos blaško ir neleidžia pasiekti maksimalaus rezultato. Saugumui ir komfortui reikalingi specialiai sportui skirti akiniai, kurie yra atsparūs smūgiams, turi tvirtus lęšius, nosies ir šonines apsaugas bei užtikrina gerą matymą. Akiniai neturi nuslysti, jei galva judinama greitai.

Tačiau patogiausia sportuoti – be akinių. Jų paprasta atsikratyti atlikus regos korekcijos lazeriu operaciją. Tam nereikia jokio specialaus pasiruošimo. Kam galima atlikti regos korekciją lazeriu, o kam ne – galima sužinoti net neišėjus iš namų. Akių chirurgijos klinika „Lirema“ kviečia į virtualią konsultaciją. Planuojantiems nedarbingumą ar atostogas – priešoperaciniam pasiruošimui, operacijai ir pooperaciniam laikotarpiui užtenka vos keletos dienų. Prie kasdien įprastos veiklos sugrįžtama po operacijos praėjus savaitei, o pradėti aktyviai sportuoti po regos korekcijos lazeriu galima jau po mėnesio. Šiek tiek ilgiau akis reikia pasaugoti nuo vandens maudantis atviruose vandens telkiniuose.

Pasirinkite nemokamą konsultaciją internetu ir akimirksniu sužinokite ar galite pagaliau atsisakyti akinių (regos korekcija lazeriu Jums yra galima).

PLAČIAU APIE AKIŲ KOREKCIJA NEMOKAMA KONSULTACIJA INTERNETU

Ar žinote, kad …

Pasaulyje regos korekcijos lazeriu operacijos atliekamos daugiau nei 30 metų ir jau žinoma, kad šios procedūros rezultatai – ilgalaikiai, o kaina greitai atperka išlaidas akiniams ar kontaktiniams lęšiams.

 

[1] Dopaminas – natūralus organizme gaminamas cheminis junginys, neurotransmiteris. Smegenyse dopaminas veikia kaip neuromediatorius, aktyvuojantis penkis dopamino receptorius – D1, D2, D3, D4 ir D5. Jis dar vadinamas laimės hormonu, nes yra atsakingas už pasitenkinimo būseną, kuri yra labai svarbi žmogaus veiklos motyvacijai, mokymuisi. Dopaminas, Vikipedija.

Grįžti į naujienas