kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2023-01-02

Fotografės Gailės Juknytės istorija patvirtina – regos korekcija lazeriu gelbsti nenumatytais atvejais

Regos korekcija lazeriu dėl itin išsivysčiusių akių chirurgijos technologijų ir ilgametės gydytojų patirties tampa vis populiaresniu prasta rega besiskundžiančių pacientų pasirinkimu. Dažnu atveju kreipiamasi norint panaikinti kasdienį diskomfortą nešiojant akinius ar kontaktinius lęšius, bet retas kuris susimąsto, kad lazerinė regos korekcija gali išgelbėti ir nenumatytomis aplinkybėmis.

Anot akių klinikos „Lirema“ akių ligų gydytojos mikrochirurgės Vaidos Švedienės, norint išsiaiškinti, ar regos korekcija lazeriu pacientui yra galima, pirmiausia yra kviečiama atvykti į konsultaciją, kurios metu atliekami visi išsamūs regos tyrimai.

„Teiraujamasi, ar pacientas neserga kitomis ligomis, galinčiomis turėti įtakos regėjimui, aptariamas gyvenimo būdas, darbo pobūdis, mėgstamos veiklos. Įvertinus minėtus veiksnius ir tyrimus, patariama, kurį regos korekcijos lazeriu metodą geriausia pasirinkti“,– teigia mikrochirurgė.

Gydytojui įvertinus, kad regos korekciją lazeriu pacientui atlikti saugu, tikslinama operacijos data. Fotografė Gailė Juknytė lazerinę akių korekciją įvardijo kaip itin laukiamą svarbų gyvenimo įvykį.

„Ilgai norėjau atlikti šią operaciją ir taip pagerinti gyvenimo kokybę. Gyvenu aktyviai – daug keliauju, labai mėgstu vykti į festivalius ir stebėti pasaulį, aplinką. Didžiausia mano aistra – fotografija. Dėl šios priežasties akys dirba labai intensyviai, bet -4 dioptrijų rega kartais kelia didelių nepatogumų“, – patirtimi dalijasi G. Juknytė.

Diena, paskatinusi priimti sprendimą

„Prisimenu, kaip vieną rytą, man dar gulint lovoje, savo namuose Balyje, prasidėjo žemės drebėjimas. Nebuvau spėjusi įsidėti kontaktinių lęšių, todėl pirma kilusi mintis buvo griebti jų konteinerį, akinius ir bėgti į lauką, nes juos palikusi namuose tiesiog nieko nematysiu“, – prisimena G. Juknytė.

Tai buvo lemtinga diena, privertusi susimąstyti apie gyvenimo pokyčius. Merginos teigimu, dar vienas įvykis, paskatinęs atlikti akių korekciją lazeriu, buvo nuotykis banglente atviroje jūroje.

„Pakilus bangai, įkritau į vandenį, o kita atvilnijusi banga išplovė vieną mano kontaktinį lęšį. Iki kranto turėjau nuplaukti matydama viena akimi ir jausdama didelį skausmą, o vakare labai skaudėjo galvą“, – teigia G. Juknytė.

Akių korekcijos lazeriu suteikiama galimybė pamiršti varginančią kasdienybę nešiojant akinius ar kontaktinius lęšius ir sėkmingi pavyzdžiai artimoje aplinkoje nuteikė merginą optimistiškai.

„Su nekantrumu laukiau operacijos. Visiškai nesijaudinau, nes tėtis ir brolis darėsi regos korekciją lazeriu toje pat klinikoje ir apie viską papasakojo. Buvo labai ramu, kad esu gerose rankose“, – prieš operaciją pozityvia nuotaika dalijosi G. Juknytė.

Puikų aptarnavimą ir kokybiškai teikiamas paslaugas padeda užtikrinti ir patyrusi specialistų komanda.

„Nuo pat pirmos sekundės klinikoje pasitiko labai malonus ir rūpestingas kolektyvas. Vizito metu nuolat bendravome, todėl jaučiausi saugiai. Esu ypač dėkinga operaciją atlikusiai gydytojai, kuri pasakojo apie kiekvieną procedūros žingsnį“, – prisimena fotografė.

Operacija pakeitė gyvenimą

Kiekvieno paciento sveikatos ir akių būklė yra individuali, todėl vieniems saugus standartas atlikti regos korekciją lazeriu gali būti vienas, kitiems – kitas.

„Pacientė turėjo ploną rageną, todėl tokiu atveju yra rekomenduojamas paviršinis regos korekcijos metodas, arba kitaip vadinamas SURFACE. Po šios regos korekcijos lazeriu, pacientas be akinių gali gyventi iškart, o efektas pasiekiamas per keletą savaičių“, – teigia gydytoja V. Švedienė.

Anot mikrochirurgės, šis regos korekcijos tipas ypač tinka mėgstantiems aktyvų gyvenimo būdą ar užsiimantiems kontaktiniu sportu.

„Klinikoje dirbantys specialistai nesistengia įsiūlyti brangesnių paslaugų, tinkamiausi gydymo metodai parenkami individualiai – tai rodo specialistų profesionalumą, kurį labai vertinu“, – teigia G. Juknytė.

Mergina džiaugėsi ryškiu matymu ir dalijosi, kad vos po trijų savaičių jautėsi visiškai galinti grįžti į aktyvų gyvenimo ritmą – keliavo į Italiją, maudėsi baseinuose.

„Po lazerinės akių korekcijos ir vėl galiu grožėtis pasauliu ir užsiimti mėgstama veikla be jokių baimių, kad nešiojant akinius ar kontaktinius lęšius, nutiks kokia nors nelaimė. Skatinu visus rūpintis savimi ir pagerinti gyvenimo kokybę pasiryžtant procedūrai“, – sako G. Juknytė.

Mikrochirurgės V. Švedienės teigimu, kad visais akių korekcijos lazeriu metodais pasiekiamas tas pats rezultatas, skiriasi tik procedūros eiga ir akių gijimo laikotarpis.

„Dvejojančius, kurį korekcijos būdą pasirinkti, pirmiausia kviečiame atvykti į konsultaciją. Jos metu suteikiama daugiau informacijos apie skirtingus būdus ir individualiai įvertinama, kuris ar kurie iš jų yra saugiausi, atitiks paciento lūkesčius ir ką rekomenduojama pasirinkti“, – apibendrina V. Švedienė.

Pasitikrinti, ar regos korekcija lazeriu Jums galima, galite nemokamai internetu.

G. Juknytės atsiliepimas po regos korekcijos lazeriu procedūros:

Grįžti į naujienas